Motanel Tutorials

AcasaAcasa  RegulamentRegulament  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

My first layout

Navigare :: Spatiu de prezentare
AutorMesaj
 pXp.n0LimiT
Rang: Membru - MT™

Respetarea regulilor 50%

Vezi profilul utilizatorului
MesajSubiect: My first layout Mier 27 Apr 2011 - 12:11

Acesta este primul meu layout astept sugesti
 BaCk

Respetarea regulilor 100%

MesajSubiect: Re: My first layout Joi 28 Apr 2011 - 12:29
Your profile e groaznic, pozitia unde sa fie pus logo groaznica, Nume Anunt groaznic, meniu groaznic, culoarea aleasa da urat, mai ai de lucrat la multe.Pentru inceput uite-te la alte layouturi si incearca sa faci exact ca acolo, dupa inveti cate ceva si vezi din codurile folosite in trecut ce ti-a iesit, le imbini, mai modifici si voila!
 Cretsu`

MesajSubiect: Re: My first layout Vin 29 Apr 2011 - 5:39
BaCk a scris:
Your profile e groaznic, pozitia unde sa fie pus logo groaznica, Nume Anunt groaznic, meniu groaznic, culoarea aleasa da urat, mai ai de lucrat la multe.Pentru inceput uite-te la alte layouturi si incearca sa faci exact ca acolo, dupa inveti cate ceva si vezi din codurile folosite in trecut ce ti-a iesit, le imbini, mai modifici si voila!
Aia e in photoshop. Nu are nici un cod.
 SufarStaRRR

Respetarea regulilor 25%

MesajSubiect: Re: My first layout Vin 29 Apr 2011 - 11:15
Ideea e bunicica dar :

• Chestia aia cu 'Your Profile" nu arata asa bine cu acel drop shadow dupa parerea mea acea chestia cu your profile nare nici o noime + ca nu are ce cauta acolo
  • Ai folosit la toate chenarele layloutului drop shadow ... incearca sa nu folosesti asa mult si daca folosesti nu il fa pe o raza asa mare
  • Meniu idee e buna dar designu lasa de dorit + ca nu da asa bine un meniu lateral p un astfel de laylout structura nu e chiar cea mai reusita :(
  • Logo-ul aici am multe de zic confuz idee ar fi fost buna daca punea alta culoare si il imbinai altfel sau macar sa faci un logo transparent ... + ca nu inteleg rostul acel 2 lini albe din header confuz (cea de sub logo & cea din partea dreapta care "desparte" logo de "You Profile"
  • Culorile folosite sunt interesante dar daca stateai putin pe ganduri alegei tot un albastru dinasta dar mai deschis putin mai viu (sincer albastru ala imi da o senzatie de straniu" sau ca beckround puteai folosi un imagine "mosaic"
  • Cred ca esti inca la inceput in domeniul designului grafic zambet iti urez succes in continuare si cum a spus si beck uitate ka niste laylouturi si iate dupa ele si dupa un timp ce studiezi si incepi sa te pricepi cat de cat la design atunci poti face din mintea ta zambet pana una alta mult succes zambet

Ps : sper ca nu te superi ca am fost asa "aspru" si am folosit multe "ghilimele" dar mai bine iti zic un adevar si cu asta macar te corectezi si progresezi ca numeni nu sa inascut invatat .
 pXp.n0LimiT

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: My first layout Vin 29 Apr 2011 - 12:29
nu ma supar sufarstarr dar ... ai dreptate nimeni nu sa inascut invatat si + este prima oara cand fac asa ceva
 Andriw

MesajSubiect: Re: My first layout Sam 30 Apr 2011 - 10:29
Ce pot sa zic decat ca e groaznic, culorile nu se potrivesc deloc. Mai ai de invatat in acest domeniu.
 Continut sponsorizat
Rang:

MesajSubiect: Re: My first layout

Copyright © 2013 - Toate drepturile rezervate
Design creat si codat de Alexandru Miron si Stefan Patrascu