Motanel Tutorials

AcasaAcasa  RegulamentRegulament  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

[Baza]Border La Avatar

Navigare :: Suport Forumuri (ForumGratuit)
AutorMesaj
 Vizitato
Rang: Vizitator

MesajSubiect: [Baza]Border La Avatar Vin 4 Mar 2011 - 6:14
Tutorial Border Avatar ForumGratuit
Salut, Vizitator in acest tutorial am sa te invat cum poti pune un border de avatar.

1. Panou de administrare>Afisare> Template-uri > General > viewtopic_body > iar in template-ul viewtopic_body cautati codul acesta:{postrow.displayed.POSTER_AVATAR} si inlocuitil cu acesta:

HTML
Cod:

<div id="Avatar">{postrow.displayed.POSTER_AVATAR}</div>

Iar dupa adaugati codul css:

CSS
Panou de administrare > Afisare > Imagini si culori > Culori > Foaie de stil CSS
Cod:

#Avatar{
background: #f9f9f9;
border: 1px solid  #c7c7c7;
border-radius: 3px;
-moz-border-radius: 3px;
-webkit-border-radius: 3px;
padding: 5px 10px;}

Tutorial realizat de Emanuel
 DarkAngel
Rang: Membru - MT™

Respetarea regulilor 50%

Vezi profilul utilizatorului
MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 12:05
Nici macar o Previzualizare?
 ElyoS

Respetarea regulilor 100%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 12:10
E un simplu border la avatar.. vrei previzualizare pentru atata lucru?zambet
 DarkAngel

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 12:13
Nici macar nu stiu cum vine asezat:)) sau ce poate face .. din cauza asta zic nu stiu
 ElyoS

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 12:22
Avatar presupun ca sti ca e imaginea aleasa din profil de fiecare membru, imagine care apare la profilul membrilor in mesaje..
Ei bine cu acest "tutorial" va aparea o linie in jurul avatarului.

P.s.: cam cum e aici pe forum..
 DarkAngel

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 12:24
Am inteles... dami un pm ca sa iti daua cel link unde am intalnit fundalul+ radacinile sa vezi ca nu sunteti sigurul forum care le are!

ElyoS: Stiu ca nu suntem singuri, imaginea se poate gasi pe internet dar noi nu distribuim codul.
 razvy3

Respetarea regulilor 25%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 12:52
Ce mai tutorial biggrin ai incadrat variabila intr-un div si iai dat propietati in css raset
 BaCk

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Sam 5 Mar 2011 - 14:49
razvy3 a scris:
Ce mai tutorial biggrin ai incadrat variabila intr-un div si iai dat propietati in css raset
NU eşti mulţumit de ce primeşti? Nu mai posta aşa pentru +1.
Dar ştii ceva, unii deabi ce aşteaptă iepuraşul cu ouă galbene să vină, ştii ce? Iepuraşul BaCk are un ou roşu, cu un nume personalizat numit Warn şi ţi-l oferă ţie ca să aştepţi iepuraşul cum trebuie.

Edit:
Andreitm: Warn anulat. Motiv: Utilizatorul nu a incalcat regulamentul, doar si-a exprimat parerea.
 Midou Ban

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Dum 6 Mar 2011 - 0:07
Iti multumim foarte mult pentru tutorial.
 Vizitato
Rang: Vizitator

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Dum 6 Mar 2011 - 0:58
Midou Ban a scris:
Iti multumim foarte mult pentru tutorial.

Cu placere Midou Ban
 razvy3

Respetarea regulilor 25%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Dum 6 Mar 2011 - 5:37
BaCk a scris:
razvy3 a scris:
Dar ştii ceva, unii deabi ce aşteaptă iepuraşul cu ouă galbene să vină, ştii ce? Iepuraşul BaCk are un ou roşu, cu un nume personalizat numit Warn şi ţi-l oferă ţie ca să aştepţi iepuraşul cum trebuie.

Ce inseamna un tutorial defapt stii ? Aicea doar a pus coduri a zis inlocuieste asta cu asta pune asta si gata zambet trebuia explicat dar bine ... cum vreti voi apropo vad ca dai warm degeaba ;) nu prea te pricepi la moderare zambet
 BaCk

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Dum 6 Mar 2011 - 5:49
razvy3 a scris:
BaCk a scris:
razvy3 a scris:

Ce inseamna un tutorial defapt stii ? Aicea doar a pus coduri a zis inlocuieste asta cu asta pune asta si gata zambet trebuia explicat dar bine ... cum vreti voi apropo vad ca dai warm degeaba ;) nu prea te pricepi la moderare zambet

De ce eu sunt administrator si nu tu?
 razvy3

Respetarea regulilor 25%

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Dum 6 Mar 2011 - 5:59
Poate pentru ca esti mai vechi si dupa ce a vandut motanul forumul te-ai pus bine pe langa andrei ganditor daca citesti regulamentul nu am incalcat nici o regula prin postul de mai sus unde tu m-ai avertizat zambet mi-am zis parerea despre tutorial si faptul ca este slab este o variabila intr-un div cu propietati in css ce ti se pare asa grazav incat sa fie numit tutorial ? intr-un tutorial se explica cum se fac lucrurile si cum functioneaza ;) asta sar incadra mai bine la o categorie sau un subforum de coduri ;) deoarece asta si este biggrin

In privinta cu administratorul nu trebuie sa fiu admin aici sau in oricare alta parte ca sa stiu sa moderez zambet nu ?

PS: Crezi ca conteaza mai mult ce zici tu daca esti administrator ? poate daca ai fi avut cunostinte mai bune ai fi zis si tu cu am zis si 2peist "tutorial" zambet dar daca esti incepator te multumesti si cu asta biggrin
 BaCk

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Dum 6 Mar 2011 - 6:57
Daca eu as venii sa zic: Naspa tutorial, esti varza, ce cauta asta aici, cum s-ar simtii cine l-a facut? Indiferent ca e tutorial sau nu, acolo o mica apreciere nu strica, asa din politete sa aratam ca suntem civilizati, nu ca suntem crescuti in poiana sau pe campie.
Dar te rog, incetam cu offtopicul ?
 HappyFighter

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar Vin 18 Mar 2011 - 5:55
Bunisor tutorial. Simplu si dragut. zambet
 Continut sponsorizat
Rang:

MesajSubiect: Re: [Baza]Border La Avatar

Copyright © 2013 - Toate drepturile rezervate
Design creat si codat de Alexandru Miron si Stefan Patrascu