Motanel Tutorials

AcasaAcasa  RegulamentRegulament  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect

Navigare :: Suport Forumuri (ForumGratuit)
AutorMesaj
 Rylled
Rang: Fondator

Respetarea regulilor 100%

Vezi profilul utilizatorului
MesajSubiect: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 9:09
Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect

Te-ai gandit vreodata sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect? Sau sa o modifici fara proprietati CSS sau sa fie fara acele optiuni BBCode? Ei, acum se poate.

» Instructiuni:

1.Mergem la urmatorul template, viewtopic_body » , iar apoi cautam urmatoarea linie:

Cod:

<tr>
      <td  align="center" valign="middle">
         <!-- BEGIN switch_user_logged_in -->
         <a name="quickreply"></a>
         {QUICK_REPLY_FORM}
         <!-- END switch_user_logged_in -->
      </td>
          </tr>

2. Inlocuim ce avem in codul de mai sus cu urmatorul cod:

Cod:

<tr><td  align="center" valign="middle">
<!-- BEGIN switch_user_logged_in -->

<form action="/post" class="frm-form" method="post" name="post" onsubmit="return vB_Editor['text_editor'].prepare_submit(0, 0)" id="quick_reply">

<textarea class="post" id="text_editor_textarea" name="message" cols="8" rows="10" style="width: 325px; height: 200px;"></textarea>
<input name="mode" value="reply" type="hidden">

<input class="liteoption" name="preview" value="Previzualizeaza" tabindex="5" type="submit">
<input name="post" value="Trimiteti" type="submit">

<!-- END switch_user_logged_in -->
</td></tr>

Ii puteti adauga si proprietati css, pentru a o face mai atractiva. Astfel o puteti modifica dupa propriile preferinte.
Cu putina imaginatie, puteti face orice!

» Ce puteti realiza cu acest tutorial.
Ce am realizat eu cu acest tutorial( Mai exact, poti schimba casuta de trimitere a mesajelor[Raspuns rapid] la fel cum a iesit in imaginea de mai jos, asta doar cu cateva cunostiinte CSS si HTML:

Asta a fost tot, in curand alte tutoriale cu lucruri despre care nu le stiati despre platforma Forumgratuit/Forumotion. :P

Ultima editare efectuata de catre Andreitm in Sam 26 Feb 2011 - 12:04, editata de 2 ori
 Vizitato
Rang: Vizitator

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 11:06
Foarte tare nu stiam ca e posibil asa ceva mersi.
 pXp.n0LimiT
Rang: Membru - MT™

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 11:23
foarte taree mersi foarte mult
 Midou Ban

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 11:25
Nu prea inteleg, ai putea pune o previzualizare a rezultatului final ?
 Rylled
Rang: Fondator

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 11:31
Uite, cu putina imaginatie ce am facut eu. La casuta de comentarii.

Gheby

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 11:58
Ti-a iesit frumos casuta de comentari, bravo.

Dar nici cu imagine nu prea am inteles care e casuta de comentari.

Casuta de comentari a forumului e:

????
 Ciupa-Ciups
Rang: Designer

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 12:01
Eu as numi aceea casuta un Raspuns rapid nu? :)
 Cretsu`

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 12:07
Da, aceea e.
 Gheby

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 12:15
Bine multumesc.
Ciupa-Ciups nu chiar "raspuns rapid", ca daca dai click pe butonu "Raspunde" apare aceeasi casuta de comentarii.
 Ciupa-Ciups
Rang: Designer

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 12:20
Nu este adevarat! Aspectul este mai diferit si in + Raspunsul rapid este special facut chiar penru a raspunde mai repede la subiect. :)
 Gheby

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Feb 2011 - 12:29
...ai dreptate, se vede ca nu am mai folosit butonu "Raspunde" de mult, am si uitat cum arata casuta de comentari raset
 The Unique

Respetarea regulilor Utilizator banat

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Lun 7 Mar 2011 - 10:52
super tare bravo biggrin
 Aiko

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect Sam 26 Mar 2011 - 2:04
Vă mulţumesc, foarte frumos sus.
 Continut sponsorizat
Rang:

MesajSubiect: Re: Cum sa modifici casuta de postare a fiecarui subiect

Copyright © 2013 - Toate drepturile rezervate
Design creat si codat de Alexandru Miron si Stefan Patrascu