Motanel Tutorials

AcasaAcasa  RegulamentRegulament  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit)

Navigare :: Suport Forumuri (ForumGratuit)
AutorMesaj
 Rylled
Rang: Fondator

Respetarea regulilor 100%

Vezi profilul utilizatorului
MesajSubiect: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Vin 14 Ian 2011 - 12:26
Pop-Up de conexiune pentru versiunile de forum PhpBB2 si PunBB (forumgratuit)

Demonstratie:
Demonstratie pagina web: click
Demonstratie imagini: Imagine 1, Imagine 2

Cum se activeaza ?
In primul rand asigurati-va ca aveti activat pop-ul de conexiune.
Daca nu il aveti activat intrati in Panoul de Administrare > General > Configurare, iar jos de tot aveti penultimul chenar unde scrie Pop-up de conexiune si activati-l (demo: imagine)

Adaugare modificari
Pentru inceput vom adauga codurile javascript si html in templateul overall_header_new.
Intrati in Panoul de Administrare > Afisare > Template-uri > General si apoi click pe iconita de modificare a template-ului overall_header_new (demo imagine).
In el cautati urmatorul cod afisat in imaginea asta: imagine.
Inlocuiti acel cod cu acesta si apoi salvati templateul:

Apoi intrati in Panoul de Administrare > Afisare > Imagini si Culori > Culori > Foaie de stil CSS copiati codul de CSS de mai jos si adaugati-l acolo, apoi salvati.

Pentru a scrie ceva in Pop-Up-ul de conexiune, intrati acolo de unde l-ati activat si aveti un chenar unde treceti mesajul dorit.

Asta a fost tot, sper sa va placa Pup-up-ul de conexiune.
 TaZ
Rang: Membru - MT™

Respetarea regulilor Utilizator banat

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Vin 14 Ian 2011 - 13:13
Multumesc mult :D
 Cretsu`

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Vin 14 Ian 2011 - 22:30
TaZ a scris:
Multumesc mult :D

Pe viitor te rog sa comentezi in minim 3 cuvinte pentru a nu se considera spam.
 Justin

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Sam 15 Ian 2011 - 3:24
Popup-ul nu mai apare in demonstratie
 adyx

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Sam 15 Ian 2011 - 3:25
Multumim...sa vedem daca merge
 MaRyUs(•̪●)

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Sam 15 Ian 2011 - 7:00
Multumim mult !
 pXp.n0LimiT

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Sam 15 Ian 2011 - 8:46
foarte frumos
 M&M

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Sam 15 Ian 2011 - 10:22
thx
 BaCk

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Sam 15 Ian 2011 - 13:58
Maryus, ghebaru- 1 avertisment de fiecare, M&M - 2 avertismente. Spam + engleză.Deja e a doua oară, 1 avertisment serios și 1 moral înseamnă.
 rAzEr

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Dum 16 Ian 2011 - 1:16
dar nu se mai vede codulm , a gata multumesc foarte mult
 SpeedExpress

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Dum 16 Ian 2011 - 5:35
vedeti daca nu sunteti cuminti primiti advertismente
 BaCk

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Dum 16 Ian 2011 - 8:38
SpeedExpress +1 avertisment pentru offtopic.
 pXp.n0LimiT

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Dum 16 Ian 2011 - 10:44
Am si eu o problema am bagat toate codurile pe forum si nu apare nimic
 Rylled
Rang: Fondator

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Dum 16 Ian 2011 - 10:47
L-ai activat? Trebuie sa fi deconectat ca sa apara.
 pXp.n0LimiT

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Dum 16 Ian 2011 - 13:43
Stiu ... l`am activat am dat deconectare nimic .... am iesit din browser am intrat iar .. nimic :(
 BaCk

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Lun 17 Ian 2011 - 0:12
ghebaru, ne-ai putea prezenta și un screen, defapt mai multe ce să reflecte problema ta? Ar fi necesar să faci asta, dar în acest mod:

2-3 screenuri cu codurile adăugate.
1 screen cum că este dezactivat.
1 screen cu efectul pe forum.

Nu te doare mâna.
 pXp.n0LimiT

Respetarea regulilor 50%

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Lun 17 Ian 2011 - 8:24
Pai nu am la ce .... la coduri la ce ... am bagat toate codurile intre linii tot si inaltime si latime ca in imagine si nimic
 BaCk

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Lun 17 Ian 2011 - 9:38
Prezintă mă poze cu tot ce ai făcut, dacă mai postezi odată și nu postezi ce ți-am cerut o s-o iau ca pe un offtopic.
 Cretsu`

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Lun 17 Ian 2011 - 11:50
Incetati cu off-topicul, problemele se discuta in alta sectiune. Cine mai face off primeste warn.
 BaCk

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Lun 17 Ian 2011 - 13:14
Stefannn te întreb ce ți s-a părut ție offtopic?
 Vizitato
Rang: Vizitator

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Mar 18 Ian 2011 - 4:58
frumos
 Cretsu`

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Mar 18 Ian 2011 - 5:04
BaCk a scris:
Stefannn te întreb ce ți s-a părut ție offtopic?

In topicul asta vorbiti de cod, daca va place, daca nu. Problemele gen "nu imi merge" se discuta in sectiunea potrivita.

Cat despre $tefaN, ai +1 warn pentru spam.
 Elk

Respetarea regulilor 75%

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Joi 20 Ian 2011 - 5:14
Si care e codul ca eu nu vad nimic? confuz
 Cretsu`

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Joi 20 Ian 2011 - 5:31
Elk a scris:
Si care e codul ca eu nu vad nimic? confuz
Acu il vezi? Ce zici?
 v1sE

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit) Vin 21 Ian 2011 - 0:50
Foarte bun, pentru forumisti astia, e un shic :)
 Continut sponsorizat
Rang:

MesajSubiect: Re: Pop-Up de conexiune pentru versiunea de forum PhpBB2 (forumgratuit)

Copyright © 2013 - Toate drepturile rezervate
Design creat si codat de Alexandru Miron si Stefan Patrascu