Motanel Tutorials

AcasaAcasa  RegulamentRegulament  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =))

Navigare :: Imagini
AutorMesaj
 Myru
Rang: Membru - MT™

Respetarea regulilor 100%

Vezi profilul utilizatorului
MesajSubiect: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 1:41
 yuye
Rang: Prieten bun

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 1:44
eu = paralel - x ) xD
asta e funny
mereu am urat matematica
 upTime

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 2:30
daca x e ipotenuza , atunci ipotenuza la patrat este egal cu suma catetelor la patrat

x la puterea a 2 a = 4 la puterea a 2 a + 3 la puterea a 2 a

x la puterea a 2 a = 16 + 9

x la puterea a 2 a = 25

x = radical din 25

x = 5

gata problema
 yuye
Rang: Prieten bun

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 2:38
pai da asta am zis si eu upTime raset
 Rylled
Rang: Fondator

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 2:41
Ideea era urmatoarea :P cum sa-l afli pe X (cand el e la vedere) =)). Te scoate la tabla sa-l afli pe X tu baiat destept te duci si pui degetu pe el si zici "Iote-l pe X" asta era ideea acestei imagini :P
 upTime

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 2:54
da clar =))
 Madaaa

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 6:11
Prea tare .
 Ina

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 8:57
aaaaaaaaa ms pentru explicatie motanel, asta era un banc sec probabil. Tot nu am inteles ce e de ras, dar bine ca e :P
 Kenan
Rang: Administrator

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 9:07
te aprob Ina.Chair nu am inteles nici eu dar daca e de ras e de ras pentru cei ce rad :iii:
 Myru

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Dum 25 Oct 2009 - 20:29
raset pai exercitiul zicea "gasiti-l pe x" si baiatul/fata a incercuit a tras o sageata si a scris aici este x raset ce nu intelegeti??? =))
 +mT.ciUps

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =)) Vin 30 Oct 2009 - 7:40
raset)
corect motanel
 Continut sponsorizat
Rang:

MesajSubiect: Re: Cum se afla x dintr-un triunghi dreptunghic =))

Copyright © 2013 - Toate drepturile rezervate
Design creat si codat de Alexandru Miron si Stefan Patrascu